Hóka gazdis - 2017.

Történések és fontos részletek. Keress magadnak kedvencet, kövesd a sorsát híreinken keresztül.
Trixi
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.05.11. 20:43
Kapcsolat:

Hóka gazdis - 2017.

Hozzászólás Szerző: Trixi » 2017.06.28. 22:26

Hókát és társát Mókát rendkívül rossz körülmények közül mentettük 2015.12.28-án. Rövid láncon éltek, ház és bármilyen fedél nélkül a szabad ég alatt. A hideg éjszakákat is a puszta földön fekve kellett átvészelnie a két apróságnak. Élelmet és vizet csak akkor kaptak, ha a környéken lakók megszánták őket. Mindketten 1-2 év körüliek voltak akkor, nem ismerték még a simogatást sem, jó szót és szeretetet sem kaptak. Mégis tündéri, puszis, eleven kanocskák tudtak maradni. Hóka 2016.02.02-án átesett az ivartalanításon. 2016.04.15-én pedig gazdihoz költözött. Sajnos egyszer harapott, így lemondtak róla. Nagy szerencsénkre volt egy pótgazdija, aki bevállalta, hogy ideiglenesen náluk élhet. A eltelt hónapok alatt nagyon a szívükhöz nőtt és többé már nem akarnak megválni tőle. :-) Tegnapelőtt kaptuk ezt a levelet:
„14 hónapja ismerem Mókát (eredeti nevén Hóka) a mára számos becenévvel "megbélyegzett" kigömbölyödött, házőrzőt, aki irtó komolyan veszi a munkáját. :-) Ebből 10 hónapja élvezi (remélem) a vendégszeretetünket ideiglenes státuszban. Ezalatt a hosszú idő alatt belopta magát a szívünkbe, beásta magát a kertünkbe, elnyerte a gyerekek imádatát, néhány zokniját ás egyéb játékait, kerti bútorokat, amit magának kellőképpen személyre is szabott. Szemtelenül lop, falánk mint egy disznó, mindenkit megugat, a macskát hangosan fenyegeti, és délutáni sziesztáját az ablakpárkányon tölti. :-D De mégis mióta itt van, többet vagyunk a kertben, a levegőn, nagyobb biztonságban érzem magam, és a gyerekek is megtanulják hogyan kell bánni egy állattal. Írtam az itt maradásáról és pro-kontra listát, és habár a "kontra" oldalon is voltak érvek, mégis a "pro" győzött. :-) Megkérdeztem a fiamat is, hogy miért szeretné, hogy itt maradjon Móka. Ezt felelte: "azért, mert olyan kis cuki és nagyon szeretem". Egy szó, mint száz: Párkánymalac, most már maradsz! ”

Kép

Kép

Kép

Kép

Ilyen körülmények között éltek. :-(

Kép

Kép

Hóka teljes történetét itt olvashatjátok az előző fórumunkon. Sajnos néhány kép elveszett a fórummentés során.

Hóka topicja

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég